Képgaléria

eredmények

• Úszó MEFOB 2019

A pécsiek visszaszerezték 2017-es elsőségüket - tavaly a Testnevelési Egyetem megelőzte őket -, igaz, a Semmelweis Egyetemmel holtversenyben, miután mindkét intézmény 177 pontot gyűjtött. A harmadik helyen a BME végzett.

• Judo MEFOB 2019

A versenyen induló 275 egyetemista között számos nemzetközi hírű versenyző is szerepelt (Gercsák Szabina,  Boros Bence, Knetig Emőke).
  • Tájfutó Egyetemi Európa-bajnokság 2019

Nagyon szépen szerepeltek a BME-s tájfutók az Egyetemi Európa-bajnokság első két napján. Első napon a sprint számban (Mohelnice, Csehország) a tavalyi világbajnoktól, Weiler Virágtól számítottunk az legjobb eredményre.
    Hozta is a dobogót, 2. helyen végzett a helyi Tereza Janosikova (Olomouc) mögött, 3. helyen Laura Ramstein (Zürich) végzett.
    A férfi kategóriában a Zürich-i egyetem megállíthatatlan volt, elhozták a teljes dobogót. Riccardo Rancan, Florian Attinger, Jannis Schonleber lett a sorrend. BME-s fiú nem került top 20-ba, a legjobb Dalos Máté lett 21. helyen.

A második napon, a középtávon, a városi terepről átköltöztünk az erdőbe, Velký Kosíř környékére.
    Itt Virág megerősítve, hogy milyen jó formában van, szintén elcsípte a pódiumot, annak ellenére, hogy az erdei versenyekre idén nem tudod készülni.
    A dobogósok: Tereza Janosikova, Liga Valdmane (Riga), Hanna Müller (Zürich)
    A fiúknál viszont jobbak lettek az eredmények, mint az első napon.
    Top 20-ban Dalos Máté (13.) és Porgányi Márk (18.) lett.
    A dobogósok: Petr Horvat (Brno), Janis Schönleber (Zürich), Florian Attinger (Zürich) lett.

Harmadik nap is 3 BME csapat állt rajthoz.
    Férfi-Férfi váltó: Miavecz Balázs - Pintér Ábel
    Vegyes váltó: Weiler Virág - Dalos Máté és Mantuano Eszter - Porgányi Márk

KÉPGALÉRIA

• Birkózó MEFOB 2019

Remekül szerepeltek egyetemistáink a 2019-es birkózó MEFOB-on, ahol az amatőröknél már az indulás is nagy dolog, hiszen olyan egyetemekkel kell felvenni a harcot, akik órarend szerűen küzdősportolnak. Ennek ellenére sportolóink tisztes helytállást tanúsítottak.

• Úszó MEFOB 2018

Az úszó MEFOB-ot a hagyományoknak megfelelően a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem szervezte.

• Egyetemi Birkózó Világbajnokság 2018

A Műegyetem hallgatói közül hárman vettek részt az Egyetemi Birkózó Világbajnokságon, Goianiaban, Brazíliában.

• Röplabda MEFOB 2018

ELTE-s és kaposvári sikerek a Röplabda MEFOB-on.

• Birkózó MEFOB 2018

Sérülések és módosult vizsgaidőszakok miatt csapatunk létszáma igencsak megcsappant, de igyekeztünk a távol maradók helyett is jól teljesíteni.

• BME győzelem a tízevezős MEFOB-on!

Vasárnap rendezték az egyetemek tízevezős országos bajnokságát a Margitsziget melletti budai Duna-ágban.

• Vívó MEFOB 2018

3 csapat ezüst, 2 csapat bronz, 1 egyéni arany, 1 egyéni ezüst volt az idei mérlegünk. Az összesítettben pedig 2. lett a BME, sajnos 3 ponttal lemaradtunk az elsőktől.

• Egerben küzdöttek meg a birkózó bajnoki címekért az egyetemisták

Akárcsak az elmúlt évben, így idén is Eger adott otthont az év egyetemi-főiskolai országos bajnokságának, ahol ezúttal nem csak a három profi szakágban, hanem idén először amatőrben is versenyezhettek a hallgatók. Összesítésben a csapatpontversenyt tekintve a Testnevelési Egyetem lett a legeredményesebb, megelőzve a házigazda Eszterházy Károly Egyetemet, valamint a Pécsi Tudomány Egyetemet.

• Bronzérmet szereztek hallgatóink az U23-as evezős Európa-bajnokságon!

2017. szeptember 2-3-án rendezték a lengyelországi Kruszwicában az evezősök U23-as Európa-bajnokságát. A népes magyar csapatból Polivka Dóra és Krémer Eszter a BME hallgatói (regionális és környezeti gazdaságtan MA, műszaki menedzser BSc), női kormányos nélküli kettes hajóegységben a 3. helyet szerezték meg.

• Universitas Úszó Bajnokság 2017

"A sport a test útján nyitja meg a lelket" - Szent-Györgyi Albert.

A BEFS UNIVERSITAS Úszóversenyt, Kincses Gábor BME Testnevelési Központ igazgató nyitotta meg.

A BME úszói csodálatos eredményeket értek el!

Köszönjük a kiváló szervezést Hellner Szelina igazgató helyettes asszonynak is!

Hajrá úszók, hajrá BME!

• Vívó MEFOB 2017

A BME vívói fölényes győzelmet arattak a Vívó MEFOB összesített pontversenyében!

Gratulálunk minden indulónak!

• Tájékozódási Futó MEFOB 2017

Az ARAK tájfutó szakosztálya rendezte az idei Egyetemi és Főiskolás OB-t Székesfehérvár helyszínnel. / A Műegyetem idén is remek eredménnyel zárt! /

• Szarvasűzők Váltófutóverseny 2017 – Hallgatói beszámoló

Elég kalandosra sikerült a hétvégénk. Végül mindenki szervezői buszokkal utazott és mivel a buszsofőr azt mondta, hogy neki este 10-kor lejár a munkaideje, ezért 18:30-kor haza kellett indulnunk. A BMEnők csapat 5. lett, tehát az eredményhirdetésnél díjazták és kihívták őket, így azonban ezt nem tudtuk megvárni.