Hírek

Akárcsak az elmúlt évben, így idén is Eger adott otthont az év egyetemi-főiskolai országos bajnokságának, ahol ezúttal nem csak a három profi szakágban, hanem idén először amatőrben is versenyezhettek a hallgatók. Összesítésben a csapatpontversenyt tekintve a Testnevelési Egyetem lett a legeredményesebb, megelőzve a házigazda Eszterházy Károly Egyetemet, valamint a Pécsi Tudomány Egyetemet.

Egerben, a Leányka úti Sportcsarnokban rendezte meg a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség megbízásából az Eszterházy Károly Egyetem, az Egri VSE és a Magyar Birkózó Szövetség a 2017. évi MEFOB-ot. A viadalt a hagyományokhoz híven a kötöttfogású küzdelmekkel kezdték meg 10 óra 30 perctől, majd őket követték a szabadfogású férfi és női küzdelmek, végül az amatőrök szintén szabadfogásban mérhették össze tudásukat. A kiváló környezetben megrendezett bajnokságon mondhati baráti társaság gyűlt össze, akik évről évre jó hangulatú sporteseményen vehetnek részt.

Az idei megmérettetésen azonban jelenlegi és korábbi válogatott birkózók is szerencsét próbáltak, akik igencsak emelték a MEFOB színvonalát. Érdekesség azonban, hogy nem minden súlycsoportban a papírforma szerint alakultak az eredmények. Elég, ha csak a szabadfogású 86 kilogrammos kategóriát említjük, ahol a döntőben a Testnevelési Egyetem hallgatója és egyben a Magyar Birkózó Szövetség munkatársa, Rögler Gábor fantasztikus akciónak köszönhetően két vállal győzte le az esélyesebb, korábbi felnőtt vb-hetedik, U23-as Eb-bronzérmes Nagy Mihályt. Rögler győzelmére aligha számított valaki, a korábbi kadet-válogatott versenyző azonban már az első percben rövidre zárta a mérkőzést, lábfogásból úgynevezett “álló csomaggal” tusolta be Nagyot a bajnokság fináléjában.

Kettejük mérkőzésén kívül is voltak kiélezett, izgalmas összecsapások, sőt, a profik mellett az amatőrök is figyelemre méltóan küzdöttek. A körmérkőzések során volt olyan párosítás is, ahol hat perc birkózást követően 21-16 lett a végeredmény.

A kötöttfogású bajnokok:
59 kg: Kovács Márton (Pécsi Tudományegyetem)
66 kg: Váncza István (Eszterházy Károly Egyetem)
71 kg: Balatoni Bence (Budapesti Műszaki Egyetem)
75 kg: Kismóni Móric (Testnevelési Egyetem)
80 kg: Nagy Péter (Budapesti Gazdasági Egyetem)
85 kg: Nagy Mihály (Testnevelési Egyetem)
98 kg: Tóth Bendegúz (Testnevelési Egyetem)
130 kg: Kucsera Tibor (Eszterházy Károly Egyetem)

A kötöttfogású egyetemi-főiskolai bajnokság teljes eredménylistáját ITT lehet megtekinteni!

A női bajnokok:
48 kg: Kyparissi Vassiliki (Testnevelési Egyetem)
53 kg: Váncza Ivett (Eszterházy Károly Egyetem)
55 kg: Dénes Mercédesz (Eszterházy Károly Egyetem)
58 kg: Szikszai Nikolett (Testnevelési Egyetem)
60 kg: Galambos Ramóna (Pécsi Tudományegyetem)
63 kg: Derda Lilla (Testnevelési Egyetem)
69 kg: Kajtán Petra (Nemzeti Közszolgálati Egyetem)
75 kg: Száraz Vivien (Budapesti Metropolitán Egyetem)

A női egyetemi-főiskolai bajnokság teljes eredménylistáját ITT lehet megtekinteni!

A szabadfogású bajnokok:
57 kg: Plachy Péter (Testnevelési Egyetem)
61 kg: Galajda Norbert (Eszterházy Károly Egyetem)
65 kg: Aladics Gergő (Pécsi Tudományegyetem)
70 kg: Bábszky Gergely (Testnevelési Egyetem)
74 kg: Kálmán Balázs (Testnevelési Egyetem)
86 kg: Rögler Gábor (Testnevelési Egyetem)
97 kg: Tóth Bendegúz (Testnevelési Egyetem)
125 kg: Nagy Mihály (Eszterházy Károly Egyetem)

A szabadfogású egyetemi-főiskolai bajnokság teljes eredménylistáját ITT lehet megtekinteni!

Az amatőr bajnokok:
60 kg: Ardai István (Budapesti Műszaki Egyetem)
70 kg: Csekeő Soma (Testnevelési Egyetem)
80 kg: Dorner Ágoston (Pécsi Tudományegyetem)
90 kg: Nem volt induló!
+ 90 kg: Gáspár Péter (Semmelweis Egyetem)

Az amatőr egyetemi-főiskolai bajnokság teljes eredménylistáját ITT lehet megtekinteni!

Összesített csapatpontverseny:
1. Testnevelési Egyetem
2. Eszterházy Károly Egyetem
3. Pécsi Tudományegyetem

A versenyen közreműködő bírók: Szűcs András (elnök), Pál Szabolcs, Várvédy Zsolt, Pászthy Tamás, Lakatos András, Jászkai Imre, Csepregi György (versenyiroda), Tollár Dániel (versenyiroda).

Forrás: birkozoszov.hu