A Műegyetem hallgatói közül hárman vettek részt az Egyetemi Birkózó Világbajnokságon, Goianiaban, Brazíliában.

67kg-ban, kötöttfogásban, az építőmérnök hallgató Balatoni Bence képviselte a BME színeit. Bence a küzdelmek során csak az orosztól kapott ki (egy vitatható, intéses meccsen). Többi meccsén azonban győzedelmeskedett, így ezüstéremnek örülhetett.

70kg-ban, szabadfogásban, a szemeszterben energetikai mérnökként végző Gergely László lépett szőnyegre. Laci szintén orosz ellenféllel szemben maradt alul. Mivel azonban az orosz döntőig menetelt, Laci bronzmeccset birkózhatott- melyet megnyerve a 3. helyen végzett.

A szabadfogású 97kg-ban a polimer szakirányt végző, immáron doktorandusz Tomin Márton mérettetett meg. Nem is akárhogyan, hiszen eredményes birkózása bronzérmet szült.

Ezen eredményekkel a Műszaki Egyetem minden bizonnyal az egyik legeredményesebb intézménye lett a Világbajnokságnak!

KÉPGALÉRIA