Nagyon szépen szerepeltek a BME-s tájfutók az Egyetemi Európa-bajnokság első két napján. Első napon a sprint számban (Mohelnice, Csehország) a tavalyi világbajnoktól, Weiler Virágtól számítottunk az legjobb eredményre.
Hozta is a dobogót, 2. helyen végzett a helyi Tereza Janosikova (Olomouc) mögött, 3. helyen Laura Ramstein (Zürich) végzett.
A férfi kategóriában a Zürich-i egyetem megállíthatatlan volt, elhozták a teljes dobogót. Riccardo Rancan, Florian Attinger, Jannis Schonleber lett a sorrend. BME-s fiú nem került top 20-ba, a legjobb Dalos Máté lett 21. helyen.

A második napon, a középtávon, a városi terepről átköltöztünk az erdőbe, Velký Kosíř környékére.
Itt Virág megerősítve, hogy milyen jó formában van, szintén elcsípte a pódiumot, annak ellenére, hogy az erdei versenyekre idén nem tudod készülni.
A dobogósok: Tereza Janosikova, Liga Valdmane (Riga), Hanna Müller (Zürich)
A fiúknál viszont jobbak lettek az eredmények, mint az első napon.
Top 20-ban Dalos Máté (13.) és Porgányi Márk (18.) lett.
A dobogósok: Petr Horvat (Brno), Janis Schönleber (Zürich), Florian Attinger (Zürich) lett.

Harmadik nap is 3 BME csapat állt rajthoz.
Férfi-Férfi váltó: Miavecz Balázs - Pintér Ábel
Vegyes váltó: Weiler Virág - Dalos Máté és Mantuano Eszter - Porgányi Márk