Az Isztambulban megrendezett Egyetemi Evezős Európa Bajnokságon, ezüstérmet szereztek hallgatóink!
A csapat tagjai : Hopp Márton, Ozsváth Máté, Kovács Krisztián Alex, Dobai Tamás.

Hopp Márton beszámolója:
A döntő napján gyönyörű, kicsit szeles napra ébredtünk. Reggel 9:00-kor kezdett Máté és Krisztián a könnyűsúlyú kétpárevezőssel, ahol a nagyon erős mezőnyben 5. helyezést értek el.
Pici pihenő után 10:30-kor indult a négypár, ahol a dobogó volt a cél. És ez sikerült is! Nagyon szoros befutóban a második helyet sikerült elcsípni!
Az első 3 csapat mind 2:56-ot húzott, csak tizedek döntöttek.
2:56:71-s eredménnyel előztük meg a Coimbrai Egyetem csapatát, míg az aranyat a török Marmara Egyetem húzta be.
Krisztián és én elindultunk már ma haza a futóval, míg Máté és Tamás még élvezhetik a Bosphorusi hajótúrát és a gála vacsorát.

A lelkesedés sem hagyott alább, a csapat már most ambíciózus terveit fonogatja, célba véve a jövő évi, Lengyelországban megrendezésre kerülő EB-t.

Gratulálunk a fiúknak! További sportsikereket!